Atrakcje

OKOLICZNE ATRAKCJE

Leżąca w sąsiedztwie Gorców i Beskidu Wyspowego Rabka zachęca do pieszych wycieczek. Bliskość Skalnego Podhala, Orawy i Spiszu, a także Krakowa, Wadowic i Starego Sącza pozwala planować jednodniowe atrakcyjne wycieczki, dzięki którym można poznać uroki tej części Małopolski.

TAKŻE NA MIEJSCU NIE BRAK ATRAKCJI

Nieopodal Cichego Zakątka znajduje się rodzinny park rozrywki „Rabkoland” z muzeum rekordów i osobliwości. Miłośnikom historii polecamy muzeum im. Władysława Orkana, które mieści się w zabytkowym kościółku. Niemałą atrakcję stanowi również Skansen Taboru Kolejowego w pobliskiej Chabówce.

DLA NAJMŁODSZYCH

Dzieci zachwyci bogaty repertuar teatru „Rabcio”, który na każdy sezon przygotowuje nowe spektakle dla najmłodszych. Wszystkim Gościom o artystycznej duszy bez względu na wiek polecamy warsztaty malowania na szkle. Na wypadek niepogody mamy kufry pełne gier i zabawek.

W ZDROWYM CIELE

Gorce to świetna baza wypadowa do letnich górskich wycieczek z dziećmi. Szczególnie polecamy wycieczkę na Maciejową, Luboń Wielki a dla wprawionych Turbacz. Warta odwiedzenia jest również ścieżka edukacyjna Lasów Państwowych "Krzywoń" 2 km od nas.

PROZDROWOTNY KLIMAT

Klimat Rabki od wieków słynie ze swych prozdrowotnych właściwości: służy alergikom oraz osobom podatnym na częste infekcje górnych dróg oddechowych. Bezpłatnie można korzystać z dobrodziejstw solankowej tężni położonej w parku miejskim. Zakład Przyrodoleczniczy oferuje szeroką gamę odpłatnych zabiegów. Leczeniem górnych dróg oddechowych dzieci zajmuje się także tutejszy oddział Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc (dawny Instytut Matki i Dziecka).

Skorzystaj z wakacyjnej oferty w Cichym Zakątku